Jdi na obsah Jdi na menu
 

COVID-19 a ošetřovné

05. 05. 2020 - připravil Michal Peškar

V souvislosti s mimořádnými opatřeními spočívajícími v uzavření škol a jiných zařízení, která byla přijata za účelem boje s COVID-19, došlo k dočasné úpravě pravidel pro poskytování ošetřovného, a to zákonem č. 133/2020 Sb. o některých úpravách v sociálním zabezpečení v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii v roce 2020.

Nad rámec stávajících pravidel se nárok na ošetřovné rozšířilo i na zaměstnance, kteří kvůli uzavření škol a jiných zařízení (i pokud o uzavření rozhodl sám zřizovatel) nemohou vykonávat práci z důvodu nutnosti zajištění péče o:

  • dítě mladší 13 let věku;
  • osobu v alespoň 1. stupni závislosti.

Dva pečující se mohou v péči podle potřeby střídat, a to i vícekrát (bez omezení), přičemž vystřídání však není možné v jednom kalendářním dnu.

Podpůrčí doba u ošetřovného se prodloužila ze současných 9 dnů (resp. 16 dnů u samoživitelů a samoživitelek) na celou dobu trvání mimořádných opatření. Nárok na ošetřovné mají i zaměstnanci, kterým ke dni účinnosti zákona již podpůrčí doba uplynula.

V současné době se schyluje k vyhlášení novely výše uvedeného zákona (čeká se pouze na podpis prezidenta). Ta by měla nárok na ošetřovné rozšířit i na osoby zaměstnané na základě dohody (tj. DPP či DPČ), a to za následujících předpokladů:

  • dohoda byla uzavřena před 11. březnem 2020;
  • dohoda trvá;
  • z dohody je odváděno sociální pojištění (resp. v měsíci předcházejícím vzniku potřeby péče byla dána účast na nemocenském pojištění)

Novela dále prodlužuje podpůrčí dobu do 30. června 2020. Od 1. dubna 2020 do 30. června 2020 navíc dojde k navýšení ošetřovného na 80 % denního vyměřovacího základu.

 
 

 

 
TOPlist