Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zákaz diskriminace veganů

20. 1. 2020 - připravil Tomáš Procházka

Anglický pracovněprávní tribunál rozhodl, že anglické právo zakazuje diskriminaci veganů. Toto rozhodnutí ale může mít dopad i na Českou republiku.

O co v případu šlo?

Zaměstnanec, pan Casamitjana, zahájil spor se zaměstnavatelem, protože byl propuštěn, podle svého názoru, z důvodu veganského přesvědčení. Zastával totiž takzvané „etické veganství“, tedy přesvědčení, že je třeba vyhnout se jakémukoli využívání zvířat. To zahrnuje nepoužívání oblečení ze zvířecích produktů, jako je vlna nebo kůže, nebo kosmetiky testované na zvířatech. Pan Casamitjana zjistil, že jeho zaměstnavatel investuje prostředky zaměstnaneckého penzijního fondu do společností zapojených do testování na zvířatech. Když po upozornění jeho nadřízení nekonali, upozornil na tuto skutečnost své kolegy. Podle svého přesvědčení byl za uvedené jednání zaměstnavatelem potrestán propuštěním.

Anglický pracovněprávní tribunál nyní rozhodl, že etické veganství je „filozofickým přesvědčením“, které musí být před diskriminací chráněno stejně jako náboženské vyznání. Pokud by tedy důvodem propuštění pana Casamitjana bylo právě jeho veganství, jednal by zaměstnavatel protiprávně.

Možný dopad na ČR

Český antidiskriminační zákon definuje zakázanou diskriminaci velmi podobně zákonu anglickému (Equality Act 2010), když, mimo jiné, zakazuje diskriminaci z důvodu náboženství, víry a světového názoru. Lze si představit, že by na základě uvedeného rozhodnutí mohly i české soudy považovat etické veganství za víru nebo světový názor, který musí být v zaměstnání chráněn.

Součástí ochrany by byla vedle obecného zákazu diskriminace veganů i povinnost zaměstnavatelů přijmout opatření, která by umožnila u nich etickým veganům pracovat. Zároveň by se uplatnila i zvýšená ochrana diskriminovaných veganů v případě soudního sporu, protože pokud by zaměstnanec tvrdil, že byl z důvodu veganství diskriminován, musel by to soudce považovat za prokázané, leda by zaměstnavatel dokázal předložit přesvědčivý důkaz opaku.

 
 

 

 
TOPlist